تاریخ ایجاد خبر : شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸  ساعت : ۱۳:۱۶
نرخ بیکاری البرز 2درصد کاهش داشته است/تمام تلاش دولت احیا واحدهای تولیدی نیمه فعال و غیرفعال است/استان البرز با اختلاف هزار میلیارد تومان، پیشتاز در پرداخت تسهیلات به واحد های تولیدی است

نرخ بیکاری البرز ۲درصد کاهش داشته است/تمام تلاش دولت احیا واحدهای تولیدی نیمه فعال و غیرفعال است/استان البرز با اختلاف هزار میلیارد تومان، پیشتاز در پرداخت تسهیلات به واحد های تولیدی است

استاندرالبرزبا اشاره به منویات مقام معظم رهبری و شعار سال ۹۸ مبنی بر رونق تولید، گفت: تمام تلاش دولت احیا واحدهای تولیدی نیمه فعال و غیرفعال و افزایش اشتغال است.


به گزارش اداره  کل روابط عمومی وامور بین الملل استانداری البرز، شهبازی صبح شنبه در جلسه کارگروه تسهیل رفع موانع تولید در سالن شهدای دولت که با ۵ دستور کار برگزارشد، افزود: تمام تلاش دولت  احیا واحدهای تولیدی نیمه فعال و غیرفعال و افزایش اشتغال است از این رو باید تمامی دستگاه ها در رسیدن به این هدف همکاری وهمراهی لازم را انجام دهند.
 
مقام عالی دولت در البرز  با اشاره به اهمیت اشتغال بیان کرد: رونق تولید و ایجاد اشتغال به عنوان اولویت اول مجموعه نظام جمهوری اسلامی تعیین شده اند و درفصل زمستان نسبت به پاییز 2درصد کاهش نرخ بیکاری را داشته ایم.
 
شهبازی در خصوص تسریع روند پرداخت تسهیلات افزود: هر استان به فراخور واحدهای تولیدی خود باید تصمیماتی را به صورت اختصاصی بگیرد تا بتواند به بهترین شکل حامی واحدهای تولیدی باشد به همین منظور ۱۰ مدیر بانکی جهت تفویض اختیار به بانک مرکزی  معرفی شده تا بتوانند به صورت ویژه جهت تسهیل وتسریع روند پرداخت تسهیلات اقدامات لازم را انجام وتصمیم گیری کنند.
 
وی در ادامه با تاکید به رابطه دوسویه بانکها و واحدهای تولیدی گفت: تعامل وهمراهی دوجانبه ای بین تولید کنندگان و بانکها وجود دارد همانطور که بانک باید در پرداخت وام تسهیلگری کند ضروری است که واحدهای تولیدی نیز به صورت قانونمند به تعهدات خود عمل کنند ودر حال حاضر تعامل خوبی بین این دوبخش جهت توسعه واشتغال وجود دارد.
 
وی با اشاره به اینکه در عرصه بین المللی  ایران درگیرتحریم است افزود: نظام جمهوری اسلامی علی رغم فشارهای بین المللی ومشکلاتی که دراین خصوص  وجود دارد به دنبال رونق تولید است و این امر با هم افزایی تمام دستگاه های اجرایی میسر می شود.
 
شهبازی با اشاره به پرداخت تسهیلات درسال گذشته افزود: سال ۹۷ با ۱هزار میلیارد اختلاف از سایر استانها رتبه نخست را در پرداخت تسهیلات بدست آورده ایم و امیدواریم این روند درسال جاری ادامه داشته باشد و همچنان در رونق تولید پیشتاز باشیم.
 
 

کد خبر : 12053

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : ۱۸۵

چاپ :

ارسال به دوستان :
 


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :