تاریخ ایجاد خبر : پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸  ساعت : ۱۱:۱۰
روند پیشرفت 20 پروژه اولویت دار البرز در ستاد اقتصاد مقاومتی استان به جد رصد می شود/ حل مشکل حلقه دره یک مطالبه مردمی است/ روند توسعه گردشگری در البرز رضایت بخش نیست

روند پیشرفت ۲۰ پروژه اولویت دار البرز در ستاد اقتصاد مقاومتی استان به جد رصد می شود/ حل مشکل حلقه دره یک مطالبه مردمی است/ روند توسعه گردشگری در البرز رضایت بخش نیست

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز گفت: ۲۰ عنوان پروژه های اقتصاد مقاومتی بعنوان پروژه های تاثیرگذار و اولویت دار در حوزه اقتصاد مقاومتی البرز داشتیم که نظارت و رصد و جدی بر این امور را در دستور کار داریم.


به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، جهانگیر شاهمرادی در هفتاد و یکمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان البرز که در سالن شهدای دولت استانداری البرز برگزار شد، با تاکید بر ضرورت حضور به موقع مدیران در جلسات، در خصوص یکی از دستورات جلسه با موضوع لغو شعاع 120 کیلومتری فعالیت صنایع استان بود، اظهار کرد: این‌ مهم در کمیسیون زیربنایی دولت مورد موافقت قرار گرفته و پیگیری ها در حال انجام است.
***لغو ممنوعیت شعاع 120 کیلومتر البرز در کمیسیون زیربنایی دولت مورد موافقت قرار گرفت
وی با اشاره به اینکه در خصوص این موضوع مهم مباحث زیست محیطی مطرح و حل آن پیگیری شد، گفت: اکنون مسئله لغو شعاع ۱۲۰ کیلومتری برای فعالیت صنایع استان در دستور کار دولت است، افزود: در این رابطه چند مکاتبه با رئیس جمهوری و دکتر جهانگیری داشته ایم و در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی نیز این مهم مورد بحث و پیگیری است.
***زمان دقیق بهره برداری از پروژه آزادراه همت به ستاد اقتصاد مقاومتی استان اعلام شود
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار البرز در بخش دیگری با اشاره به اهمیت تکمیل پروژه های راه در استان البرز بیان کرد: باید برنامه ریزی زمان دقیق برای اتمام این پروژه ها داشته باشیم، باید زمان دقیق افتتاح یک لاین پروژه آزادراه همت طی یک گزارشی به ستاد اقتصاد مقاومتی ارائه شده و در کنار آن‌ مشکلات موجود بر سر راه بهره برداری از لاین دوم این پروژه با زمان دقیق افتتاح آن ذکر شود.
***تاکید ستاد اقتصاد مقاومتی البرز به کارگروه ویژه پسماند استان برای تسریع در تعیین تکلیف و ساماندهی حلقه دره 
وی در ادامه عنوان کرد: رفع مشکلات مرکز دفن زباله حلقه دره از دیگر موضوعات مهم است که با توجه به تاکید استاندار البرز باید به جد دنبال شود، کارهایی که آنجا انجام می شود مناسب نیست به گونه ای که حتی در آن محیط از ماشین پیاده می شویم بوی تعفن در آنجا آزار دهنده است.
***حل مشکل حلقه دره یک مطالبه مردمی است
شاهمرادی با بیان اینکه حوضچه های شیرابه حلقه دره برای آلودگی یک استان کافی است، عنوان کرد: حل مشکل آنجا یک مطالبه عمومی است و شهرداری باید در کارگروه مربوطه به جد در حل مشکل آنجا کار کند.
***منابع و مصارف بانک های خصوصی در اقتصاد مقاومتی و ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، همخوانی ندارد
وی در بخش دیگری با اشاره به همکاری خوب بانک های دولتی استان در پرداخت تسهیلات رونق تولید توضیح داد: در این مورد ۵۷ درصد تسهیلات کشور برای تسهیل و رفع موانع تولید از سوی بانک های استان پرداخت شده و در این رابطه رتبه اول کشور را داریم، همچنین در تسهیلات تبصره  18 در کشور رتبه دوم را کسب کردیم، در این‌میان‌ بانک های خصوصی آنچنان که باید خود را درگیر مسائل بنگاه های اقتصادی نکرده اند و منابع و مصارف این بانک ها با هم همخوانی ندارد.
***باید دیوارکشی نمایشگاه بین المللی البرز آغاز شود
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز در ادامه در خصوص پروژه نمایشگاه بین المللی استان البرز اظهار کرد: این پروژه به جز یک قطعه ۵ هزار متری معارضات دیگری ندارد‌ و اصل موضوع اکنون این است که دیوارکشی پروژه شروع شود.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه طراحی نمایشگاه باید در اسرع وقت ارائه شود، گفت: جانمایی سالن نمایشگاهی نیز لازم است که صورت گیرد و پروژه از حالت غیر فعال بودن خارج شود‌.
***مجوز پایانه صادراتی البرز اخذ شده و باید عملیات اجرایی آن توسط بخش خصوصی آغاز شود
شاهمرادی با این توضیح که مجوز پایانه صادراتی هم اخذ شده و لازم است فعال شود، بیان کرد: در ادامه زمین محل قرارگیری این پایانه تعیین تکلیف می شود.
وی گفت: دستگاه های اجرایی باید در نظر داشته باشند که طبق برنامه ریزی صورت گرفت ضرورت دارد پروژه های خود را دنبال کنند و پایان سال گزارشی کار بدهند.
معاون استاندار البرز افزود: در خصوص مدیرانی که در پیشبرد اهداف اقتصادی مقاومتی کوتاهی کرده باشند، گزارش لازم به وزارتخانه متبوع از عدم توانمندی آنها ارائه می شود.
***روند توسعه گردشگری در البرز رضایت بخش نیست
وی با گلایه از روند طرح ها و برنامه های حوزه گردشگری البرز، ادامه داد: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری البرز باید با اتخاذ تدابیر ویژه به این حوزه توجه خاصی داشته باشد تا ظرفیت های بالقوه گردشگری البرز بالفعل و شکوفا شود.
وی افزود: در 15 روز آینده مجدد جلسه اقتصاد مقاومتی برای پیگیری روند امور این 20 پروژه برگزار می شود.
 
 

کد خبر : 16027

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : ۹۸

چاپ :

ارسال به دوستان :
 


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :