تاریخ ایجاد خبر : سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت : ۱۴:۳۲

تولید کنندگان فرش دستبافت از پرداخت مالیات معاف هستند/ عرضه قالی های دستبافت در نمایشگاه و مراکز گردشگری استان فراهم می شود.

مدیرکل اقتصادی استانداری البرز با اشاره به ماده ۱۴۸ قانون مالیاتی افزود: طبق ماده مطرح شده تولید کنندگان فرش دستبافت از پرداخت مالیات معاف هستند.


به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، پرویز زرگر مدیرکل اقتصادی استانداری البرز در دومین جلسه کارگروه فرش با بیان اینکه حمایت از فرش دستبافت ایرانی یکی از تاکیدات دکتر شهبازی است، گفت: یکی از اقدامات اساسی که لازم است انجام شود تشکیل هر چه سریع تر اتحادیه قالیبافان است تا بتوان در قالب اتحادیه بسته های حمایتی مناسب را به قالیبافان ارائه دهیم. 
وی در ادامه افزود: در استان البرز 9هزار و پانصد نفر قالیباف وجود دارد که 2هزار نفر بیمه هستند و ضروری است که  تمام هنرمندان تحت پوشش بیمه قرار گیرند.
مدیرکل اقتصادی در خصوص بسته های حمایتی بانکها نیز گفت: نحوه پرداخت تسهیلات جهت تهیه مواد اولیه فرش دستبافت مورد برسی قرار گرفت که صندوق کارآفرینی امید و بانک ملی اعلام آمادگی جهت ارائه تسهیلات به این عزیزان کرده اند.
وی در ادامه جهت توسعه صادرات فرش به عنوان یکی از هنرهای اصیل ایرانی گفت: بانک توسعه صادرات نیز برای کمک به صادر کنندگان تسهیلات ویژه ای را در نظر گرفته است.
زرگر با اشاره به اهمیت فروش فرش دستبافت یادآور شد: به پیشنهاد مدیرکل میراث فرهنگی استان شرایط عرضه قالی های دستبافت تولید شده در نمایشگاه ها و مراکز گردشگری استان فراهم می شود. 
وی با اشاره حمایت از مشاغل خانگی و توسعه کار آفرینی گفت: شرکت شهرکها این امکان را دارد تا به علاقمندان به صورت رایگان آموزش قالی بافی دهد در این راستا هیچ محدودیتی از جهت آموزش وجود ندارد.
علاقمندان می توانند با مراجعه به سازمان صمت و گرفتن نامه از این فرصت بهرمند شوند.
مدیرکل اقتصادی استانداری البرز با اشاره به ماده 148 قانون مالیاتی افزود: طبق ماده مطرح شده تولید کنندگان فرش دستباف از پرداخت مالیات معاف هستند و نیاز است که اطلاع رسانی جامعی به این عزیزان صورت گیرد تا جهت رونق و توسعه تولید خود اقدامات لازم انجام دهند.

فایل دانلود:

کد خبر : 12205

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۱۹۷

چاپ :


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :